• Úvod
  • Průběh čištění

Průběh čištění

Čisticí chemie

K čištění používáme špičkovou chemii německých, italských a českých výrobců. Všechny námi používané čisticí prostředky jsou biologicky odbouratelné a nemají bělící účinky. Díky jemné parfemaci navíc čištěný povrch provoní svěží vůní.


Účinky čištění

Mokré čištění zajistí hygienické odstranění hluboce usazených nečistot z čištěného materiálu. Kromě prachu a dalších nečistot dochází k efektivnímu odstranění parazitů, alergenů, plísní a rovněž mastnoty a pachů bez ohledu na druh. Vhodně zvolená chemie navíc rozjasní barvy na koberci i čalounění.


Průběh čištění

Námi používaný prostředek je díky speciálnímu vysavači (extraktoru) vpraven na povrch a do hloubky čištěného materiálu, kde jsou nečistoty rozpuštěny a navázány na čisticí směs. S pomocí výkonné turbíny je tato znečištěná směs obratem vysáta do sběrné nádoby umístěné v extraktoru.


Výhody čištění

V porovnání s ručním tepováním jsou účinky mokrého hloubkového čištění nesrovnatelně lepší. U ručního tepování je čisticí směs zapracována do povrchu a skvrna rozrušena, ale pokud nedojde ke kvalitnímu odsátí nečistot, spojí se čisticí prostředek s vláknem koberce nebo čalounění a skvrny se na daném místě tvoří snáze. Navíc z důvodu nedokonalého odsátí vlhkosti hrozí při domácím ručním tepování vysoké riziko výskytu plísní.


Doba schnutí

Doba schnutí se odvíjí od mnoha faktorů, kde mezi základní patří stupeň znečištění povrchu. Čím vyšší je znečištění, tím intenzivnější musí být promočení a doba schnutí se prodlužuje. Dále je doba schnutí závislá na větratelnosti v místnosti, vlhkosti vzduchu, hustotě a délce vlasu koberce nebo čalounění.