Rady

Rady

V závislosti na nejčastějších dotazech našich klientů jsme níže připravili několik důležitých informací o našich službách. V pravém postranním panelu navíc přinášíme prostřednictvím našeho facebookového účtu zajímavé tipy z oblasti čištění koberců a sedaček.


Poskytujete služby i mimo Prahu?

Samozřejmě, kromě Prahy jsme schopni přijet do lokalit do vzdálenosti 40 km od Prahy. Doprava po Praze je zdarma a při dopravě mimo Prahu účtujeme poplatek 4,-Kč/km za jednu cestu (započítat je nutné obě cesty).


Pracujete také o víkendech či svátcích?

Víkendy ani svátky pro nás nejsou problém a v těchto dnech pracujeme bez příplatků. Pro objednání služeb či bezplatnou konzultaci nás kontaktujte telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.


Jste schopni odhadnout dobu čištění?

Vzhledem k tomu, že musíme plánovat termíny a sestavit rozvrhy pro kolegy, dobu čištění jsme schopni stanovit poměrně přesně. Pro stanovení doby čištění jsou pro nás důležité rozměry koberců a stupeň ušpinění, případně počty sedacích míst na sedačkách, počty křesel, židlí, matrací a dalších kusů čalouněného nábytku.


Jak trvá schnutí?

Důležité je zmínit, že ačkoliv se jedná o mokré čištění, zůstává po čištění povrch pouze mírně navlhlý. Doba schnutí se odvíjí od mnoha faktorů. U koberců s nízkým vlasem je doba schnutí cca 2-6 hodin. U koberců s vlasem delším se doba schnutí zvyšuje na 3-10 hodin. Velký vliv má také stupeň promočení (odvíjí se od stupně znečištění) a teplota v místnosti. Koberce i čalounění obecně rychleji schnou na mírném proudu vzduchu.


Nepoškodí se při čištění koberců dřevěná podlaha pod nimi?

Jakéhokoliv poškození ať už dřevěné, plovoucí či korkové podlahy pod kobercem se nemusíte bát. Při čištění neprosakuje voda skrz koberec a spodní vrstva koberce zůstává zcela suchá. Během naší mnohaleté praxe nikdy nedošlo k poškození podlahy pod kobercem.


Nehrozí riziko poškození čištění věci?

Námi používané čisticí prostředky jsou certifikované pro mokré čištění a nemají bělící účinky. Nemusíte se tedy bát barevných změn či poškození materiálu. Čisticí prostředky jsou šetrné a biologicky odbouratelné.


Je nutné místnost před čištěním vystěhovat?

Před čištěním je vhodné z místností odstranit menší kusy nábytku, zbytek jako jsou například stoly, židle, křesla si posuneme sami. Velké skříně, obývací stěny a manželské postele se standardně nechávají na svých místech (pokud nejdou posunout).


Je lepší koberec či laminátová podlaha?

Koberce mají nezaměnitelné izolační vlastnosti a navozují útulný dojem celého interiéru. Navíc jsou velmi pohodlné na chození a jsou doporučovány pro alergiky a astmatiky, protože velmi efektivně pohlcují prach, který se v porovnání s plovoucí podlahou nevíří v prostoru. V souvislosti s udržením absorpční kvality koberců je nutné koberce pravidelně vysávat na sucho (1-2x týdně) a minimálně 1x ročně na mokro.

Zajímavé tipy a rady

[social-media-mashup count=“4″]