• Úvod
  • Blog
  • Tipy na údržbu okenních parapet, jejich výhody a nevýhody

Tipy na údržbu okenních parapet, jejich výhody a nevýhody

Pokud máte již nově nainstalované venkovní okenní parapety, je třeba je daným způsobem udržovat. Po montáži venkovních parapetů je třeba odstranit ochrannou folii, která plní funkci pouze do doby montáže, poté se může stát nepříjemný problém při jejím odstraňování. Parapety je možné čistit běžnými čisticími prostředky, které již používáte ve své domácnosti. Vhodným přípravkem pro čištění je výrobek FENOSOL (lze jej zakupit v e-shopu parapet-shop.cz). Důrazně se nedoporučuje čistit okenní parapety chemickými prostředky, jakými jsou například rozpouštědla.

Výhody a nevýhody parapetů

Mezi výhody venkovních hliníkových parapetů patří jejich velmi lehká hmotnost, jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, mají úzkou tepelnou roztažnost a jsou odolné vůči korozi. Co jistě ocení každá domácnost je, že jsou velmi cenově dostupné a nabízí dlouhou životnost, jsou barevně stálé a lze si vybrat barevné provedení ze širokého portfolia. Nevýhodou je slabší tvarová stabilita, a to zvláště u delších rozměrů.

Navštivte firmu INTERMEN s.r.o., která provozuje i e-shop se širokou nabídkou produktů, naši odborníci vám poskytnou bezplatnou konzultaci a poradí jaké okenní parapety zvolit pro váš dům.